Najatrakcyjniejszy aquapark na Warmii i Mazurach koło Olsztyna: tężnie solankowe, podwodne akwaria, brodzik dla dzieci...

Atrakcje parku wodnego w Pluskach

W naszym parku wodnym znajdziecie Państwo unikalne atrakcji dające możliwość stawienia czoła różnym wyzwaniom, np. pokonując ściankę wspinaczkową, bądź pływając w grotach basenowych, w których umieszczono podwodne akwaria. Pełny relaks i odprężenie gwarantują: jacuzzi, groty zakochanych z ławeczkami do podwodnego masażu, gejzery, czy też łączka do opalania ze światło- i muzykoterapią. Specjalne atrakcje czekają na naszych najmłodszych Gości, m.in. brodzik dla dzieci z mini-zjeżdżalnią.

Unikalne ATRAKCJE Aquaparku

Masaże SPA - NOWOŚĆ

W weekendy, święta, a także w ferie i wakacje w aquaparku zapraszamy na masaż pleców SPA. Masujemy od 1 min. do 25 min.
 Oferta dodatkowo płatna: 2,50 zł/min. Zapraszamy w godzinach 12:00 - 19:00.

Basen solankowy

Basen znajduje się na terenie SPA. Wyposażony jest w technologicznie najnowocześniejsze urządzenia do elektrolizy soli, dzięki czemu woda w nim stanowi cenioną także w medycynie solankę. Zasolenie wynosi ca 4%, co powoduje, iż ciało utrzymywane jest na powierzchni wody.
Dla Gości aquaparkowych basen solankowy czynny jest codziennie w godz. 11:00 - 19:30, cena - 0,50 zł/min.

Baseny

- basen sportowy 25m z trzema torami pływackimi, ca 27°C,
- basen rekreacyjny z hydromasażami, leżnakmai wodnymi, grotami dla zakochanych, podwodnym akwarium, masażami karku, ca 29°C.

Zjeżdżalnie

- kamikaze (żółta) - o średnim nachyleniu ponad 30% i długości 34 m, ekstremalna, powyżej 12 roku życia,
- cebula (zielona) - długość 19 m, ekstremalna, powyżej 12 roku życia umiejących pływać (głębokość powyżej 2 m), nazwy nadane przez naszych Gości: beczka, betoniarka
- anakonda (czerwona) - o długości 104 m i spadku ok. 11%, rodzinna, łagodna, dla wszystkich,
- potok górski, dwuetapowy (szara) - o długości 40 m, najłagodniejsza, dla wszystkich,
- mini-zjeżdżalnia w brodziku dla dzieci.

Rwąca rzeka

przewrotnie nazywana przez naszych Gości "leniwą rzeką". Swoim wyglądem i nurtem przypomina naturalną rzekę z podstawowym wyjątkiem – w naszej rzece nie zziębną największe zmarzluchy (temp. ca 29°C). Jej prąd i głębokość 1,10 m powodują, że jest świetną atrakcją dla dzieci, a także wszystkich osób uczących się pływać  (dowodem niech będzie komentarz jednego z naszych miłych Gości). Podczas zabawy  korzystają Państwo z hydromasażu. Rzeka naturalnie połączona jest z basenem rekreacyjnym. Zapraszamy do poszukiwania tajemnych, podwodnych przejść prowadzących do innych niecek basenowych. Natomiast najbardziej wytrwałym proponujemy pływanie pod prąd, co stanowi nie lada sztukę.

2 jacuzzi zewnętrzne

Jacuzzi zlokalizowane są na tarasie aquaparku z widokiem na leśną okolicę. W doskonały sposób łączą zdrowie i przyjemność. Wyposażone są  w dysze masażu wodnego i powietrznego. Niezapomnianych przeżyć można doznać w skrajnych warunkach atmosferycznych... np. zimą w otoczeniu śniegu oraz ujemnej temperaturze zewnętrznej. Przy mrozie wskazana jest ochrona mokrej głowy przed zimnem. Warto założyć czapkę, nauszniki lub po prostu skorzystać z ręcznika kąpielowego.

Jacuzzi z koloroterapią - temp. wody - 36°C
Jacuzzi solankowe
- temp. wody - 36°C, zasolenie wody - 5%

Jacuzzi wewnętrzne

ca 33°C.

Tężnie solankowe

W niekonwencjonalnych tężniach i grotach solankowych woda spływa ze ścian z tarniny szemrząc  tajemniczo i uderzając o nie efektownie, rozbija się na tysiące maleńkich kropelek, a ich  wdychanie wpływa  zbawiennie na schorzenia dróg oddechowych. Stężenie soli wynosi ok. 26% a  temperatura otoczenia zbliżona jest do temperatury własnej ciała.

Podwodne akwaria

z rybkami znajdujące się w basenie rekreacyjnym; rybki są roślinożerne, żyjące również w naszych warmińsko-mazurskich jeziorach, np. płotka, okoń. Mamy również karpia japońskiego.

Groty dla zakochanych

z ławeczkami do podwodnego masażu. Zakochanych oddziela ściana wody.

Brodzik dla dzieci

z mini-zjeżdżalnią oraz zielonym dinozaurem ziejącym kaskadą ciepłej wody - ulubieńcem Milusińskich. Dzieci bawią się bezpiecznie w basenie o specjalnej nawierzchni. Poziom wody nie przekracza 0,4 m. Temperatura wody ca 32°C. W sprzedaży recepcji aquaparku posiadamy pieluszki wodoodporne. W toalecie damskiej (w pomieszczeniu pomiędzy szatnią a halą basenową) znajduje się przewijak dla dzieci.

Sauny

Na terenie aquaparku zapraszamy Państwa do sauny fińskiej, sanarium oraz caldarium.

Sauna fińska Sanarium Caldarium
Czas przebywania w saunie 8 - max. 15 min. 20 - 30 min. 30 - 40 min.
Temperatura ca 80 - 90°C ca 55 - 60°C ca 40 - 50°C
Wilgotność powietrza ca 10% ca 60% ca 70-100%
Cena
0,40 PLN / min

Słoneczna łączka

ze światłoterapią o działaniu antydepresyjnym, nagrzewającym, przynosząca delikatny efekt opalenia.

Cena: 0,90 PLN / min

Mini-ścianka wspinaczkowa

niewielka, ale z wody niezmiernie trudna do pokonania.

ostatnia aktualizacja: 2014-08-10 20:51