15 03 2019, 14:04

Nowy zabieg SPA - Mineralny Masaż Wapniowo-Magnezowy

Terapie mineralne (magnez i wapń) – fizjologiczne źródło równowagi

Wszechobecny stres stał się demonem obecnego wieku. Wyczerpuje możliwości funkcjonowania organizmu i pochłania olbrzymie ilości mineralnych zasobów, prowadząc do niedoborów. 

W związku z silnymi niedoborami kluczowych minerałów oraz pierwiastków śladowych, związanymi z niezrównoważoną dietą i często siedzącym trybem życia, ponowne zrównoważenie organizmu jest obecnie koniecznością. 

 

I tu pojawia się rozwiązanie, któremu na imię: morski magnez, moim zdaniem, najbardziej pożądany minerał XXI wieku.  

Morski magnez, w postaci okładu na ciało czy też oliwki do masażu, jest minerałem dla prawidłowego funkcjonowania naszego ciała i równowagi układu nerwowego. Bierze udział w reakcjach metabolicznych każdego dnia. Jest niezbędny do rozluźnienia mięśni. 

Organizm może mieć zwiększone zapotrzebowanie na magnez, gdy rośnie, w czasie ciąży, intensywnej aktywności sportowej lub w przypadku regularnego oddziaływania stresu. Niedobór magnezu powoduje pewne zaburzenia nerwowo-mięśniowe, wyrażone przez zaburzenia snu, skurcze, drgania powiek i dezorganizację układu odpornościowego. 

Magnezowa terapia mineralna, jest połączeniem 100 % naturalnego okładu magnezowego. Aplikacja przez skórę jest szczególnie interesująca, ponieważ pozwala na bezpośrednie przejście przez skórę i zapobiega utracie dawki, powodując szybszą relaksację mięśni. Produkt wolny jest od konserwantów, barwników, alergenów, bezzapachowy. 

 

Drugim, równie ważnym minerałem, jest wapń.

Wapń w postaci okładu na ciało jest niezbędny do tworzenia i wspierania wytrzymałości kości i zębów. Bierze udział w wymianie komórkowej i służy do regulacji pH ciała. Przechowywany jest w mięśniach i uwalniany pod wpływem stresu, umożliwiając skurcz mięśni. Na poziomie skóry wpływa na polepszenie jej spójności komórkowej i ograniczeniu reaktywności skóry na bodźce zapalne.

 

Procedura zabiegowa, w obu przypadkach,  polega na wykonaniu eksfoliacji całego ciała z użyciem peelingu wapniowego bądź magnezowego. Na tak oczyszczone ciało aplikujemy koncentrat mineralny, na który finalnie nakładamy okład magnezowy lub wapniowy. Ciekawostką jest to, że oba minerały można ze sobą łączyć ! Wówczas powstaje nam zabieg wapniowo-magnezowy.

Po aplikacji minerałów, ciało zostaje owinięte w kokon i spoczywa na leżance Soft Pack. Jest to podgrzewane łóżko wodne, na którym ciało w stanie niemalże całkowitej nieważkości poddawane jest działaniu dobroczynnych preparatów. Temperatura powoduje idealne wchłanianie składników zawartych w kosmetykach w głąb skóry i dodatkowo cudownie odpręża. 

Końcowy etap ceremonii to mineralny masaż magnezowy bądź wapniowy. 

Paweł Kaczmarski - fizjoterapeuta, kierownik SPA hotelu WARMIA PARK