Rekreacja nad J. Pluszne nieopodal Olsztyna, w lasach Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej

Aktywny wypoczynek na Warmii i Mazurach

Okalające hotel lasy Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej jak również wody Jeziora Pluszne stwarzają niepowtarzalną scenerię do aktywnego wypoczynku. Zapraszamy do rozkoszowania się ciszą, spokojem i szczególną atmosferą warmińsko-mazurskich okolic.

Ścieżki spacerowe / nordic walking

W Pluskach zdrowiej niz w Ciechocinku

Okalająca hotel Puszcza Napiwodzko-Ramucka stwarza znakomite warunki do długich, romantycznych spacerów, a także do aktywnego uprawiania nordic walking (kilki do wypożyczenia w recepcji hotelowej). Lasy puszczy, według Prof. Zbigniewa Endlera, ekologa z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, posiadają walory uzdrowiskowe. W Pluskach występuje największe w Polsce skupisko tajęży. To gatunek storczyka, występujący tylko w bardzo czystym środowisku.

Spływy kajakowe

W sezonie, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych zapraszamy Państwa na spływy kajakowe. Szczególnie polecamy spływ Rzeką Marózką, którą niegdyś pływał Karol Wojtyła, przyszły Papież Jan Paweł II. Rzeka Marózka wytycza granicę między Warmią a Mazurami. Płynąc jej lewym brzegiem jesteśmy na Warmii, natomiast prawym na - Mazurach. Brak odgłosów cywilizacji, kontakt z naturą w jej dzikiej postaci pozostawiają niezapomniane wrażenia. W trakcie spływu mamy szansę spotkać się z przedstawicielami tutejszej fauny: sarny, dziki, jelenie, łosie a także bardzo liczne ptactwo (dzikie kaczki, łabędzie, żurawie, czaple, kormorany, perkozy, myszołowy, błotniaki, rybołowy czy orły bieliki).

Żaglówki, bojery, windsurfing Sporty wodne

Jezioro Pluszne stwarza wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych o każdej porze roku: windsufring, żaglówki, katamarany, rowery wodne, bojery. Sprzęt wodny dostępny w wypożyczalni w Pluskach.

Przejażdżki konne

Proponujemy przejażdżki konne w siodle: z prowadzącym, na lonży, padoku lub na maneżu.

W słoneczne dni zachęcamy Państwa do podziwiania warmińskiej przyrody podczas przejażdżki w zaprzęgu: stylową wagonetką lub sportową maratonówką po przepięknych okolicznych lasach.

Golf

Miłośników golfa zapraszamy na pole golfowe w Naterkach wplecione w nadzwyczajnej urody warmiński krajobraz. Teren do gry w golfa znajduje się w odległości 15 km od hotelu. Różnorodność ukształtowania terenu pola golfowego sprawia, iż jest ono niezwykle interesujące dla graczy zarówno tych bardziej doświadczonych, jak i początkujących. Dzięki licznym naturalnym i sztucznym przeszkodom pole to należy do najciekawszych, ale zarazem najtrudniejszych pól w Polsce. Goście Term Medical WARMIA PARK korzystają z 15% rabatu na usługi pola golfowego w Naterkach.

Jazda na nartach, snowboard

Zimą zapraszamy Państwa do Rusi (ok. 20 km od miejscowości Pluski) gdzie powstał jeden z najlepszych na Warmii i  Mazurach wyciąg narciarski  *Kartasiówka*. Znajdują się tam 3 trasy zjazdowe po 280 m, wypożyczalnia sprzętu a także szkoła jazdy. Stok jest sztucznie naśnieżany i oświetlony. Specjalnie dla Gości hotelu Termy Medical WARMIA PARK 20% zniżki na wypożyczanie sprzętu.

Przejażdżki saniami, kuligi

Gościom, którym nie straszna jest warmińska zima polecamy przejażdżki saniami wraz z kuligiem po przepięknych, ośnieżonych okolicach.

Łowienie ryb

Interesujący staw hodowlany w gospodarstwie agroturystycznym w miejscowości Wólka Orłowska, bardzo ładnie zagospodarowany ze stanowiskami do łowienia ryb oraz parkingiem samochodowym.

 

ostatnia aktualizacja: 2012-08-07 22:24